Internet marketing help

Internet marketing help

Mi az az internet marketing?

2020. október 09. - Tablet Olcsón

Az internetmarketing kifejezés tartalmaz minden olyan tevékenységet, amelynek során egy szervezet, vállalkozás, egyén az interneten népszerűsíti, hirdeti, értékesíti termékeit.

 

A internetmarketing, az értékesítés lehetőségének csúcsa. Miért?

 

Egy termék, vagy szolgáltatás értékesítésére számtalan lehetőségünk van az interneten. Eladhatjuk „tárgyi”-, és digitális termékeinket, a különböző platformokon: vállalkozásunk webhelyénweb-áruházunkbanaukciós felületeken (Amazon, e-Bay), közösségi média platformokon (Facebook, Instagram), vagy a Google Ads ajánlattételi stratégiája igénybevételével (CPA, PPC),  és folytathatnánk.

 

Kereskedelem és marketing

 

Az internet marketingnek a potenciális ügyfelei a világ internetet használó közössége, határok nélkül, ahol nincs ünnepnap és záróra, nincs hatalmas rezsi (abban alkalmazotti bérek, üzlethelyiségek stb.).

A digitális marketing világában, az online marketingnek számtalan előnye van, a „hagyományos”, offline marketinggel szemben. Ha csak a tv-, sms-, hirdetőtáblák-, promóciós anyagok költségei eszünkbe jutnak, az internet ingyenes lehetőségeivel szemben, már a gondolata is költség megtakarítással jár. De nézzük végig a lehetőségeket:

 

Az online marketing egyik legfontosabb eleme, a közösségi média marketing

 

közösségi média marketing, hatalmas tömegekhez ér el a különböző platformokon, bárhol ahol szeretnél megjelenni: Facebook, Instagram, YouTube, Twitter, WhatsApp, stb. Folyamatos élmények, megosztások, és visszacsatolások napi rendszerességgel pörögnek az oldalakon.

 

A két legsikeresebb eszköz, a 2012. áprilistól egy tulajdonban lévő Facebook, és az InstagramA Facebook felületén világszerte, 1,6 milliárd ember áll kapcsolatban legalább(!) egy kisvállalkozással. Ezt a kapcsolatot segítette hatalmas újítása is, a 2010-ben kijött Open Graph Protocol, közösségi metaadat. Használatával, összeköthetőek a blogunk, weboldalunk, a Facebook közösségével. Ez kitűnő lehetőséget jelent a láthatóságra, a kapcsolatfelvételre, a jelenlétre!

 

Egy vállalkozó posztol vagy megoszt információkat a közösségi platformon, és azonnali kapcsolat alakul ki a potenciális, illetve a meglévő ügyfelekkel. Megtörténhet konverzió. A közösségi médiában összegződik a márka, az élmény, a vásárlási szándék, a probléma és annak megoldásai. Bármely vállalkozás, bármely stratégia elérheti célközönségét, a nap 24 órájában úgy, hogy még e-mail vagy telefon sem szükséges használnia.

 

Fizetett hirdetések a közösségi médiában

 

A kampányokhoz fizetett megoldásokat is kínál a Facebook: saját felületén, az Instagramon, illetve az Audience Networkön, ez utóbbival a mobilalkalmazásokban is megjeleníthetjük, hirdetéseinket. A Messenger Hirdetésekkel ügyfeleink számát növelhetjük.

 

Ha tudjuk az üzleti célunkat, akkor az ehhez megfelelő marketing eszközök segítségünkre lesznek, itt megtaláljuk ezeket.

 

Mivel a Facebook, a már meglévő hatalmas hirdetés hálózatát 2013-ban kiterjesztette az Instagramra is, a történetekben most elhelyezhetjük hirdetéseinket. Az IGTV-nek köszönhetően, videóinkkal még könnyebb felvenni a kapcsolatot célközönséggel, a vásárlókkal, potenciális ügyfelekkel. (Előző cikkünkben bővebb információ található az Instagramról és az IGTV-ről.)

Our Partners

A bejegyzés trackback címe:

https://internetmarketinghelp.blog.hu/api/trackback/id/tr1916233344

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása